"K tomu, aby zlo zvítězilo, stačí jediná věc – aby dobří lidé nedělali nic. Edmund Burke"


Volby 2022

V Obci Řitka dle posledních dat žije 1315 obyvatel. V posledních komunálních volbách v roce 2018 byla volební účast 56%, starostovo hnutí ŘITKA 2018 dostalo cca 66% hlasů. Při 18,5% obyvatel pod 18 let dostalo starostovo hnutí zjednodušeným výpočtem cca 395 hlasů. Pokud by starostovo hnutí volil stejný počet lidí, potřebujeme 400 hlasů pro vítězství.
Při nedávných parlamentních volbách byla volební účas 77,46% tj. lidé mají zájem o politické dění a dění ve svém okolí, vládní strany ze období 2017-2021 dostali pouze 21% hlasů, tj. občané Řitky mají zájem o změnu. Z výše uvedených dat máme velkou naději na změnu v komunálních volbách obce Řitka v roce 2022.

V současné době máme dostatek zájemců o kandidaturu v podzimních komunálních volbách včetně dostatečného počtu náhradníků.
Představit jednotlivé kandidáty plánujeme v březnu tohoto roku. Připravujeme založení občanského sdružení (teď spolek) a tvorbu nových profesionálních webových stránek. Tyto stránky budou stále v provozu a budou nadále přinášet syrová data ohledně hlavně finančních toků obce.

Mým osobním cílem do komunálních voleb je prosazení finančního a právního auditu na obecním úřadě, ze kterého bude předpokládám mnoho zajímavých zjištění a závěrů. Dále postavení řádné protihlukové stěny. Co se transparentnosti hospodaření obce včetně zveřejňovaní veškerých smluv a finančních pohybů, tak to se snažím dělat již dnes. Samozřejmostí budou videozáznamy ze zasedání zastupitelstva, což už také dělám.

Pokud máte zájem o změnu a o to podílet se na dění v obci, ozvěte se nám.

Grigorij Vdovičenko & team
e-mail: ritka2@email.cz


Poslední komunální volby se konaly 5. a 6. října v roce 2018, v roce 2022 bude datum nejspíše velmi podobné. Obec Řitka má v současnosti 9 zastupitelů, tj. bude třeba získat nejméně 9 kandidátů do zastupitelstva plus 2 náhradníky za nezávislé, jako opozici současnému vedení obce. V současnosti jednám s 5 osobami, které kandidaturu zvažují. Já hodlám kandidovat hned jak budu mít v obci trvalé bydliště, čekal jsem na kolaudaci domu. Cílem by měla být výměna starosty a otevřené vedení obce, tj. zveřejňování údajů o hospodaření obce, zveřejňování smluv atd. Tj. do příštích voleb je třeba sestavit kandidátku, pak buď jít do voleb pod již existující politickou stranou, což může být u některých kandidátů problém vzhledem k rozdílným politickým názorům, nebo získat dostatečný počet podpisů občanů obce pro kandidátku. Pak už zbývá "jen" vyhrát volby. Což znamená získat aspoň 5 z celkových 9 zastupitelů. Zastupitelé pak volí starostu a v případě obce Řitka 2 místostarosty a to většinou hlasů všech zastupitelů, tj. 5 zastupitelů pokud budou jednat v souladu si může zvolit svého starostu a místostarosty a na zasedání zastupitelstva odsouhlasit veškeré věci které budou považovat za vhodná odsouhlasení. Počítáme s tím, že spousta hlasů bude tzv. protestních tj. bude proti současnému vedení. V minulých volbách získala 3 zastupitele opozice za hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ, kteří mi ale moc jako opozice nepřipadají. Pokud se ze zasedání zastupitelstva neomluví jako např. dne 28.2.2020, tak stejně hlasují s vetšinou.


Hlavní stránka

Kauza č. 1
boj o účetní knihy obce

Kauza č. 2
společnost VR Services s.r.o.

Kauza č. 3
rekonstrukce ulice Pražská

Kauza č. 4
vratka části dotace za milion

Kauza č. 5
falšování zápisů ze zastupitelstva

Kauza č. 6
zákaz pořizování záznamů ze zastupitelstva

Volby 2022

O nás


společnosti: Energie - stavební a báňská a.s., Valtrum s.r.o., STRABAG a.s., Cetus Plus a.s., VR Services s.r.o., Vít Blecha, MAREL a spol. s r.o., METTA spol. s.r.o.